Sichle

Artykuły turystyczne

   Cze 06

Krynica Morska

Krynica Morska to uzdrowisko nadmorskie uznawane za jedną z najpopularniejszych ośrodków wczasowo-wypoczynkowych polskiego wybrzeża bałtyckiego. Leży ona na skraju części polskiej Mierzei Wiślanej. Miejscowość jest niezmiernie interesująca turystycznie gdyż nawet jeśli w danym czasie aura nie sprzyja, to zlokalizowane niedaleko Krynicy Morskiej takie miasta-atrakcje jak Sopot, Frombork, Gdynia, dostarczają sporo krajoznawczych atrakcji oraz możliwości do interesującego spędzania wakacji.

Do największych turystycznych atrakcji Krynicy Morskiej z pewnością należy dobrze utrzymany zespół zabytkowych kamienic i pensjonatów pochodzący z początku dwudziestego wieku. Krynica jest bardzo uczęszczaną miejscowością nadmorską dlatego zleca się rezerwować noclegi w Krynicy Morskiej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Atrakcją, chociaż raczej w charakterze ciekawostki jest wyjątkowa w Polsce ulica Teleexpresu, nad którą pieczę piastuje właśnie znany serwis informacyjny.

Jak przystało na miejscowość nadbałtycką, jedną z najważniejszych atrakcji krajoznawczej Krynicy jest zadbana latarnia morska, którą postawiono w połowie dwudziestego wieku. Jest to druga latarnia morska w tym konkretnym miejscu, bowiem poprzednia została wysadzona w roku 1945 przez wycofujące się wojska Wermachtu. Latarnia w Krynicy czynna jest w sezonie letnim w godzinach 10-18, ma zasięg światła przeszło 35 kilometrów i jest zdumiewającym punktem widokowym, z którego widać m.in. Bałtisk czy Frombork.

Krynica Morska posiada fenomenalne piaszczyste plaże, z których najbardziej znana czyli Bulwar Słoneczny jest zakwalifikowana do projektu Błękitna Flaga. Na tej plaży odbywają się słynne Międzynarodowe Regaty Jantarowe oraz turniej ratowników. Na domiar tego działa doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu plażowego oraz do kultywowania wodnych sportów, legendarna windsurfingowa szkoła oraz prężny Jacht Klub.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Comment

  1. justyna pisze:

    świetny artykuł:) do Krynicy to chyba całe życie będę wracać:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.